Postürel Analiz

Postürel analiz yöntemi ile duruş bozukluklarınıza bakılmaktadır. Hangi kaslarınızın fazla çalışarak sertleştiği, hangi kaslarınızın ise az çalışarak uzadığının anlaşılması için postürel analiz yöntemi çok önemlidir. Bu sayede dengesiz kaslar arasındaki uzunluk/gerginlik ilişkisini düzeltmek mümkün olabilecektir. Bunun için bir dizi esneklik ve mobilite egzersizleri kullanılır. Bu egzersizler fazla kasılmış kasları rahatlatırken zayıflamış kaslara kuvvet kazandıracaktır; böylece eklem sağlığı, biyomekanik verimlilik ve genel hareket farkındalığı düzelecektir.

Konsültasyonun ikinci bölümünde önemli eklem guruplarınızın hareket açılarına (Range of Motion-ROM) bakılır. ROM testleri vücutta belli başlı 20 kadar eklemin üç boyutlu düzlemlerdeki hareket genişliklerini tespit etmek için kullanılır. Bu eklemlerdeki pasif ve aktif hareket açı miktarları, günlük yaşamı ya da sportif hareketlerdeki limitlerinizi belirler. Bu limitler eklem çalışma verimini düşürür, sakatlık riskini yükseltir, enerji tüketiminizi arttırır ve genel hareket performansınızı azaltır. Bu nedenle uzman bir pratisyenin gözetiminde yapılacak hareket testleri size daha uygun bir kişisel programın çıkartılabilmesini sağlar.

Fitside bünyesinde gösterilecek mobilite ve düzeltici egzersiz programlarınız sizin vücut yapınıza göre terziden takım elbise diktirmeye benzer. Bu program tamamen sizin kas dengesizliklerinizi ve hareket limitlerinizi gidermek için tasarlanmıştır. Koruyucu egzersiz planı sayesinde aynı zamanda atletik performansınız yükselirken, sakatlık ihtimaliniz de azaltılacaktır.

X
Visit Us On InstagramVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On TwitterVisit Us On Youtube